В Державній лісовій агенції України відбулося засідання так званої робочої групи...

 Голова Асоціації деревообробних та лісозаготівельних підприємств Західної України І. Соболевський : ЧИ ЗДІЙСНЕННИЙ ПЛАН ДЕПУТАТА ВІД " САМОПОМОЧІ " ОСТАПА ЄДНАКА, НАЦІЛЕНИЙ НА ЗНИЩЕННЯ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В ДЕРЕВООБРОБНІЙ ГАЛУЗІ І ХТО ЗА ЦИМ СТОЇТЬ.

29 травня в Державній лісовій агенції України відбулося засідання так званої робочої групи , що має на меті виробити стратегію забезпечення сировиною деревообробної галузі.

Попередня система забезпечення через аукціони доказала свою повну неспроможність і повинна бути відмінена. При даних суспільно-правових обставинах, гігантською корупційною складовою аукціони із системи постачання перетворились в систему необгрунтованого росту цін і знищення деревообробних підприємств.

В сьогоднішніх аукціонних торгах приймають участь кілька груп підприємств :

1. Підприємства-перекупщики, які скуповують ліс і перепродують його за кордон, при цьому не обтяжують себе таккими атрибутами бізнесу як робочі місця, податки, соціальні програми і т.п.

2.. Підприємства - заготівельники, загнані дешевизною своїх послуг у вторинний ринок і змушені перепродувати заготовлений кругляк.

3. Підприємства, котрі використовують " лівий" по народному крадений ліс і використовують його для збалансування акукціонної ціни. Тобто чим більше є лівого-дешевого лісу, тим більшу ціну можна правити на аукціоні. До цього переліку входять підприємства наближені до працівників агенції, управлінь та лісгоспів, відкриті самими працівниками на підставних осіб, а також ті, що мають поважний " дах " у владі. 

4. підприємства, що платять зарплати, податки, купують обладнання, інструмент, ПММ, розраховуються за електроенергію, підтримують саоціальні програми, намагаються працювати у правовому полі. Якраз цих підприємств переважна більшість і вони не можуть конкурувати з трьома попередніми категоріями Тому ціна сформована на таких аукціонах не є економічно обгрунтованою, а сама система аукціонів не має права на існування як така, що завдає шкоди галузі і економіці держави вцілому

Засідання відкрив і проводив депутат від " Самопомочі" Остап Єднак, котрий почав це дійство з представлення нового очільника Агенції п. Ковальчука, надав йому слово, а потім, на глубоке здивування присутніх , зачитав , попередньо оприлюднений на сайті агенції документ про систему продажу деревини за так званим " порогом", який дає право великим підприємствам, що заявляють одноразову потребу у хвойних породах більше 50 тис м. куб. деревини для часткової переробки і 20 тис. для глубокої отримувати сировину по прямих угодах. Подібна диференціація пропонується підприємсмтвам, що переробляють тверді проди. Крирхти, які залишаються після " дерибану гігантів" пропонується виставляти на аукціони для для середнього і малого бізнесу, що працює в галузі.

Одним словом, документ впроваджує схему миттєвого знищення малого і середнього бізнесу в деревообробці, а це більше, як 80% від загальної кількості підприємств , зайнятих в цій сфері і сотень супутніх, котрі виготовляють деревообробне обладнання, надають послуги по обслуговуванню та постачанню інструменту,забезпечують перевезення і являються основою бюджетоутворення багатьох районів та областей.

З іншого боку запропонований документ зміцнює позиції дерибанщиків національних багацтв, зищує середній клас , веде до зубожіння українців і вмикає зелене світло тим, хто вже і так став власником практично всіх матеріальних благ Украхїїни! П. Єднака не зупинило одностайне засудженя " порогового проекту" з"їздом деревообробників всієї України, що відбувся в Чернівцях 21. травня ц.р. Делегація деревообробників Західної України запропонувала і обгрунтувала схвалений всеукраїнським з"їздом, проект постачання підприємств деревиною, що базується на європейському досвіді, рівних умовах для всіх всіх учасників ринку, містить державницький підхід до питання і виходить з податковогго навантаження на кожен куб.м. переробленої сировини, економічному аналізі діяльності підприємств, їх історії, інвестиціях та перспективах.

Західноукраїнська асоціація також запропонувала механізм впровадження нової системи реалізації сировини та контролю за законністю і прозорістю її функціонування, що полягає перш за все у залученні до процесу як лісовиків і переробників, так і представників влади та громадськості. На аргументи щодо податків п. Єднак відповів: " А хто їх буде рахувати ті податки?" Схоже він не знає, що податки,- це пенсії і зарплати бюджетників,соціальні програми і долі мільйонів українців, що через діяння подібних Єднаків опинилися за межею бідності, давно не їли м"яса, не знають що робити з комунпослугами і опубліковують фото своїх онкохворих та скалічених дітей з надією на меценатів, бо держава покинула їх напризволяще.

НА ЗАВЕРШЕННЯ НАРАДИ П. ЄДНАК ПОСТАВИВ УЛЬТИМАТУМ: " АБО ПРИЙМАЄМО ПОРОГОВИЙ ПРИНЦИП, АБО НІЯКИХ ЗМІН НЕ БУДЕ! " Це прозвучало приблизно так : або ви покірно приймаєте схему вашого знищення, або ми це зробимо без вас. Цікаво, чи поділяє погляди свого однопартійця вождь " Самопомочі" п. Садовий, якому належать симпатії багатьох співгромадян, чи може п. Еднак виконує партійне доручення, захищаючи інтереси власного деревообробного бізнесу , забувши про орбіцянки , доні своїм виборцям? А ще насторожує сформована позиція п. Ковальчука про пилорами у стодолах. Хочу зауважити, що таких вже практично немає, а є малі підприємства, на яких працюють громадяни України , які мають рівні з Вами права і найняли Вас з Єднаком, щоб ви відстоювали їх інтереси. Загнані Вашими " папєрєдніками" в аукціони, принижені недіючими законами, обмежені в сировині через дерибан і експорт виживали як могли , а сьогодні підняли голови з надією на реформи, які відкриють можливості на перетворення цих пилорам у сучасні високотехнологічні деревообробні комплекси. Хочу застерегти п. Ковальчука, що разом з надією цих людей може померти і їхнє терпіння ! 

Автор: Ігор Лісогір‎Телеканал ТВі 
Источник: https://www.facebook.com/TViUA/posts/1158358724187409

Зроблено з любов’ю.